Jak usunąć tatuaż?

nww24

Tatuaż jest jedną z rzeczy, o których marzą młode osoby. Jest jednym ze sposobów na wyrażenie samego siebie, wyrażenie reprezentowanych przez siebie wartości i poglądów. Jednak wraz z upływającym czasem nasze upodobania i poglądy mogą ulegać zmianie.

Jak usunąć niechciany tatuaż?

Przede wszystkim nie działaj na własną rękę. Chociaż w internecie możesz znaleźć całe mnóstwo porad, w jaki sposób usunąć tatuaż, to jednak najprawdopodobniej nie posiadasz doświadczenia w tej dziedzinie, a nieprofesjonalnie usunięty tatuaż pozostawi nieestetyczne blizny. Tatuaż powinien być usuwany w specjalistycznych placówkach, przez wykwalifikowanych lekarzy. Istnieje kilka metod, którymi się oni posługują. Jedną z najpopularniejszych metod jest laserowe usuwanie tatuażu. Wiązka lasera pochłania barwniki, które tworzą tatuaż i je usuwa. Skuteczność tej metody zależy między innymi od koloru tatuażu, o wiele trudniej usuwa się tatuaże w kolorystyce zielonej, czerwonej lub niebieskiej, natomiast stosunkowo łatwiej usuwany jest kolor żółty czy czarny. Inną metodą, dużo bardziej inwazyjną, jest metoda chirurgiczna. Stosuje się ją wtedy, gdy laserowe usuwanie tatuażu zawiodło. Metoda chirurgiczna polega na wycięciu tkanki pokrytej tatuażem i zawsze pozostawia blizny. Inne metody to dermabrazja mechaniczna, peeling chemiczny lub tatuaż w kolorze skóry, który pokryje wcześniejszy tatuaż.

Jak widać, usuwanie tatuażu nie jest prostym i banalnym zabiegiem. Wiąże się z poważnymi wydatkami. Zawsze istnieje ryzyko powstania powikłań. Przede wszystkim skóra nie zawsze odzyska pierwotny koloryt, pozostaną przebarwienia. Ale to nie wszystko, podczas usuwania tatuażu może powstać stan zapalny skóry, mogą pozostać blizny, opuchlizna czy infekcje wirusowe. Dlatego to tak ważne, by pozostawić tę sprawę fachowcom. Zorientuj się w ofertach centrów medycyny estetycznej lub udaj się do studia tatuażu.

Next Post

Cellulit nie zabija, ale uprzykrza życie

Jest tak powszechny, jak skład powietrza. z jego powodu cierpią na świecie miliony kobiet. Cellulit, bo o nim mowa występuje coraz częściej nawet u bardzo młodych dziewcząt. Dotyka bez mała dziewięćdziesięciu procent populacji. Przyczyn jest wiele. Trudno jednoznacznie stwierdzić je zaszufladkować. Co robić, kiedy dosięgnie nas cellulit Przyczyny są czasem […]