Czym jest biokominek? Wady i zalety tego urządzenia?

nww24

W obecnych czasach coraz popularniejsze staje się korzystanie z alternatyw dla tradycyjnego kominka, wśród których najczęściej wybierany jest biokominek. Wynika to przede wszystkim z dużej dostępności wielu rodzajów biokominków na rynku – w zależności od preferencji i posiadanego miejsca zdecydować się można na biokominek wiszący, do zabudowy, biokominek mały czy duży. Co warto wiedzieć przed zakupem pierwszego biokominka?

Dlaczego warto kupić biokominek?

Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kominka. Jego podstawową przewagą nad klasycznym odpowiednikiem jest brak konieczności podłączenia do przewodów kominowych. Fakt ten sprawia, że nawet mieszkańcy bloków mogą cieszyć się widokiem ciepłych płomieni. Biokominek dzięki temu, że spala biopaliwo, nie wytwarza gęstego dymu, nieprzyjemnego zapachu, ani popiołu. Dlatego też jego działanie jest mniej uciążliwe dla posiadaczy. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego czy nasz wybór padnie na biokominek mały, zabudowany czy dekoracyjny, każdy z nich został zaprojektowany w taki sposób, aby można było do niego dodać olejki zapachowe czy eteryczne. Sprawi, że to w mieszkaniu unosić się będzie dowolnie wybrany przez nas zapach. Dodatkowo, opalanie biopaliwem eliminuje konieczność posiadania zgromadzonego drewna czy opału, co pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Niewątpliwą zaletą biokominków jest ich szeroki wybór na rynku. Dostępne są różne rozmiary czy kształty, tak aby pasowały one do każdego wnętrza. Biokominek mały będzie lepszym rozwiązaniem dla wnętrz, które nie są zbyt duże ani przestronne, a biokominek wolnostojący będzie idealny dla osób, które cenią sobie mobilność urządzenia i możliwość dowolnego przestawiania go.

Jakie wady ma biokominek?

Biokominek mały, duży czy wolnostojący, bez względu na swój rozmiar czy kształt nie będzie w stanie ogrzać całego pomieszczenia. Dlatego też kupując biokominek należy mieć na uwadze fakt, że nie powinno być to główne źródło ogrzewania w domu, a jedynie wsparcie dla ogrzewania centralnego. Dodatkowo działanie biokominków emituje niewielką ilość dwutlenku węgla, dlatego też pomieszczenie, w którym się znajduje, należy regularnie wietrzyć. Może być to uciążliwe dla niektórych użytkowników, dlatego często podawane jest to jako jedna z wad biokominków. Należy pamiętać, że każdy biokominek opalany jest specjalnie dedykowanym do tego biopaliwem, dlatego próby spalanie czegoś innego mogą być zwyczajnie nieskuteczne, co jest z pewnością pewnym ograniczeniem w ich użytkowaniu.

Next Post

Czy menu jest najważniejsze przy wyborze firmy cateringowej?

Usługi, jakie oferuje firma cateringowa, mogą być bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Korzysta się z nich podczas organizacji różnego rodzaju eventów i imprez. Catering zamawiany jest zarówno na imprezy firmowe, jak i na rodzinne uroczystości. Czym kierować się przy wyborze dobrego cateringu? Czy menu ma decydujące znaczenie? Cechy, jakie powinien […]
firma cateringowa