Jak właściwie dbać o usta?

nww24

Każda kobieta przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu. W związku z tym musi dbać o różne elementy. Szczególnie istotną sprawa jest to, jak wyglądają nasze usta, które przecież są naszą wizytówką. Niestety nie zawsze wyglądają one pięknie i zdrowo. Często są podrażnione, skóra na nich szybko się wysusza i staje spierzchnięta. Takie problemy pojawiają się szczególnie w związku z różnymi zmianami pogodowymi. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą pielęgnację.

Podstawową kwestią jest używanie pomadki ochronnej. Odpowiednią pomadkę wybierzmy zimą oraz latem – wtedy musi zwierać filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem. Sprawdźmy jakie składniki zawiera i jakie jest jej działanie. Taką ochronną pomadkę należy mieć zawsze przy sobie. Do delikatnej skóry nadaje się również tłusty krem. Powinien być bogaty w olejki roślinne oraz witaminę A i E. Takiego kremu można również używać przed wykonaniem makijażu. Należy jedynie poczekać aż się wchłonie i wtedy pomalować usta szminką.

Jeżeli usta są przesuszone, warto też zastosować pewne domowe sposoby pielęgnacji. Bardzo skuteczna okazuje się maseczka wykonana z miodu. Nakładamy na usta grubą warstwę miodu i trzymamy około 10 minut. Usta staną się nawilżone i delikatne.

Można również wykorzystać oliwę z oliwek lub olejek kokosowy. Skóra zregeneruje się też dzięki stosowaniu wazeliny. Aby wygładzić i odżywić skórę na ustach warto też wykonać peeling cukrowy. Po jego wykonaniu usta koniecznie należy natłuścić. Efekty na pewno będą zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Kremy na noc, czyli zastrzyk witaminowy

Czym różnią się kremy na dzień i kremy na noc? Takie rozróżnienie faktycznie ma sens czy to jedynie strategia marketingowa? To nie mit Idea kremów na dzień i na noc jest uzasadniona. Skóra ma swój rytm pracy – gdy śpimy, regeneruje się, podobnie jak i cały organizm. Temperatura w czasie […]