7 domowych sposobów na ukąszenia komara

nww24

Czas komarów i innych insektów właśnie się rozpoczął. Opuchnięcie i swędzenie są bardzo uciążliwe. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które szybko i skutecznie złagodzą objawy ukąszenia.

1. Sól i ślina – jako pierwsza pomoc nadal aktualne jest pokrycie swędzącego miejsca mieszanką śliny i soli. Na starsze rany należy położyć papkę z soli gruboziarnistej zmieszanej z wodą.

2. Ocet jabłkowy – znany sposób babuni, chłodzi, łagodzi swędzenie. Od razu po ugryzieniu należy posmarować miejsce odrobiną octu i regularnie tę czynność powtarzać.

3. Aloe vera – znana i popularna roślina, często hodowana na parapetach okiennych, nie tylko ładnie się tam prezentuje, ale łagodzi objawy ukąszenia, chłodzi, wspomaga regenerację, hamuje stany zapalne. Małą ilością żelu regularnie smarować swędzące miejsce.

4. Twarożek homogenizowany – na bolące i swędzące miejsce po ukąszeniu należy zastosować okład z twarożku. Stan zapalny się cofnie, ból ustąpi. Zostawić do wyschnięcia, powtarzać według potrzeby.

5. Nagietek – te żółte i pomarańczowe letnie kwiatki zajmują ważne miejsce w naturalnej terapii. Pomagają leczyć rany oraz łagodzą objawy ukąszeń, uspokajają podrażnioną skórę.

6. Gorąco – podgrzanie tylnej strony łyżki do 45 stopni i przyłożenie jej do miejsca ugryzienia niszczy cząsteczki białka jadu wprowadzonego przez komara.

7. Biała kapusta – wystarczy po prostu przyłożyć liść, efekt pojawia się natychmiast. Warzywo to działa przeciwbakteryjnie i przeciwbólowo. Chłodzące działanie liści kapusty pomaga również przy oparzeniach słonecznych.

Next Post

Jak dobierać żakiety?

Żakiet to dla wielu kobiet bardzo ważna część ich garderoby. Niektóre mają w swojej szafie tylko jeden, inne zdecydowanie więcej. Skąd taka popularność żakietów? Może dlatego, że pasują do wielu stylizacji i są eleganckie? Każda z pań na pewno ma swoją odpowiedź na to pytanie. Żakiety – kwintesencja dobrego smaku […]