Jak właściwie dbać o usta?

nww24

Każda kobieta przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu. W związku z tym musi dbać o różne elementy. Szczególnie istotną sprawa jest to, jak wyglądają nasze usta, które przecież są naszą wizytówką. Niestety nie zawsze wyglądają one pięknie i zdrowo. Często są podrażnione, skóra na nich szybko się wysusza i staje spierzchnięta. Takie problemy pojawiają się szczególnie w związku z różnymi zmianami pogodowymi. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o właściwą pielęgnację.

Podstawową kwestią jest używanie pomadki ochronnej. Odpowiednią pomadkę wybierzmy zimą oraz latem – wtedy musi zwierać filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem. Sprawdźmy jakie składniki zawiera i jakie jest jej działanie. Taką ochronną pomadkę należy mieć zawsze przy sobie. Do delikatnej skóry nadaje się również tłusty krem. Powinien być bogaty w olejki roślinne oraz witaminę A i E. Takiego kremu można również używać przed wykonaniem makijażu. Należy jedynie poczekać aż się wchłonie i wtedy pomalować usta szminką.

Jeżeli usta są przesuszone, warto też zastosować pewne domowe sposoby pielęgnacji. Bardzo skuteczna okazuje się maseczka wykonana z miodu. Nakładamy na usta grubą warstwę miodu i trzymamy około 10 minut. Usta staną się nawilżone i delikatne.

Można również wykorzystać oliwę z oliwek lub olejek kokosowy. Skóra zregeneruje się też dzięki stosowaniu wazeliny. Aby wygładzić i odżywić skórę na ustach warto też wykonać peeling cukrowy. Po jego wykonaniu usta koniecznie należy natłuścić. Efekty na pewno będą zadowalające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Kremy na noc, czyli zastrzyk witaminowy

Czym różnią się kremy na dzień i kremy na noc? Takie rozróżnienie faktycznie ma sens czy to jedynie strategia marketingowa? To nie mit Idea kremów na dzień i na noc jest uzasadniona. Skóra ma swój rytm pracy – gdy śpimy, regeneruje się, podobnie jak i cały organizm. Temperatura w czasie […]