Ręcznik fitness, czyli rodzaje ręczników na siłownię

nww24

Udając się na siłownię, jednym z podstawowych akcesoriów, które należy zabrać, jest ręcznik. Ręczniki na siłownię przyda się nie tylko po wyjściu spod prysznica, ale także na samej siłowni, o czym nie należy zapominać.

Intensywnie trenując lub nawet lekko ćwicząc, nie sposób uniknąć spocenia się. Wymaga to pójścia po treningu pod prysznic. Niezbędny wtedy okazuje się ręcznik, ale warto wiedzieć, że na rynku są różne rodzaje ręczników, które mogą okazać się wygodniejszym rozwiązaniem niż pierwsze ręcznik, który akurat wpadnie w ręce. Samo wytarcie ciała to jednak nie jedyne, po co należy zaopatrzyć się w ręczniki. Idąc na siłownię, trzeba uszanować komfort innych osób i zachować odpowiedni poziom higieny. Dobrą praktyką, a w niektórych obiektach nawet obowiązkiem jest korzystanie z ręcznika, gdy korzysta się ze sprzętu. Chodzi o to, by nie zostawiać na tapicerce ławek lub maszyn, a także wszelkiego rodzaju mat mokrych śladów po sobie, które mogą być dla innych bywalców siłowni problematyczne, jeśli zechcą skorzystać ze sprzętu po danej osobie.

Jakie ręczniki na salę treningową?

W tym celu warto zaopatrzyć się w drugi ręcznik, który będzie służył jedynie na sali treningowej. Należy go dobrać tak, by można go było wygodnie rozłożyć na ławkach i sprzęcie, na którym się ćwiczy. Nie powinien być więc zbyt duży, gdyż zazwyczaj powierzchnia takich ławek jest mała. Może to być najprostszy ręcznik bawełniany. Należy pamiętać, że taki ręcznik służy tylko do zapewnienia higieny na sali treningowej i nie należy go używać później w szatni, gdyż siłą rzeczy będzie on brudny. Nie dość, że znajdą się na nim resztki potu swojego, a także innych osób, to jeszcze mogą pojawić się na przykład resztki magnezji z sali treningowej.

Drugi ręcznik do szatni

Podstawowym wyborem wydaje się być standardowy ręcznik bawełniany. Można na taki się zdecydować, ale należy pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie powinien on być bardzo duży, gdyż zajmie sporo miejsca w torbie treningowej, co niekoniecznie będzie komfortowe. Drugim aspektem jest to, że nie powinien on być z byt gruby, gdyż taki materiał będzie długo sechł, a także chłoną znaczną ilość wody, która potem znajdzie się po części w torbie sportowej.

Ręczniki sportowe – jakie to?

Na rynku dostępne są ręczniki sportowe z mikrofibry. Nie dość, że są one bardzo lekkie i można je łatwo zmieścić nawet do niewielkiej torby sportowej, to jeszcze są bardzo przyjemne w dotyku i dobrze chłoną wodę, a następnie odparowują. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o ręcznik, który używa się w szatni, a następnie trzeba schować do torby.

Producenci wprowadzili też ciekawe wersje ręczników szybkoschnących. One są także często wykonywane z mikrofibry, ale czasem też z innych włókien. Również są bardzo lekkie i wygodne, a także dobrze wyciera się nimi ciało, a największą zaletą jest to, że świetnie wchłaniają wilgoć, a następnie błyskawicznie ją odparowują. Proces suszenia jest tu na tyle szybki, że niweluje problem ciągle mokrych ręczników noszonych w torbie, co zdecydowanie utrudnia zachowanie higieny. Tego typu ręczniki uniemożliwiają bakteriom, grzybom i innym drobnoustrojom rozwijanie się na swojej powierzchni, co jest bardzo ważne w przypadku ręczników sportowych.

Ręczniki – na co zwracać uwagę podczas użytkowania?

Użytkując ręczniki, należy zawsze pamiętać, by dokładnie je suszyć, gdyż wilgotne i zazwyczaj ciepłe środowisko sprawia, że są idealnym miejscem dla rozwijania się bakterii. Dlatego też, ręczniki szybkoschnące lub nawet zwykłe ręczniki bawełniane, które jednak są na tyle cienkie, że łatwo je wysuszyć, to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o ręczniki na siłownię. Jeśli chodzi o ręcznik, którego używa się na sali treningowe, to trzeba pamiętać, że ma on styczność z wirusami i bakteriami pochodzącymi od różnych osób, przez co należy go regularnie prać. Warto przy tym wykorzystać stosunkowo wysoką temperaturę, która zabija wszystkie bakterie.

 

Next Post

Ręczniki z mikrofibry – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Turyści wybierający się na szlak górski starają się zazwyczaj jak najbardziej zmniejszyć wagę i rozmiar sprzętu. Ograniczona do minimum kosmetyczka podróżna, lekka kurtka przeciwdeszczowa oraz niepozorny buff, który spełnia wiele funkcji naraz to tylko wybrane elementy, które tworzą wyprawkę każdego podróżnego. Tę układankę do niedawna niszczył nieporęczny ręcznik bawełniany. Na […]