Jak dobrać lustra do wnętrza?

nww24

Lustro nie tylko jest doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia i uzupełnieniem jego wystroju, ale również optycznie powiększa wnętrze. Aby jednak lustro spełniło swoje najważniejsze funkcje, powinno zostać wybrane w oparciu o pewne kryteria. Jakie lustro będzie najlepiej komponowało się w danym pomieszczeniu oraz czy lampa nad lustro to dobre rozwiązanie?

Czym kierować się wybierając lustro zgodne z jego przeznaczeniem?

Kupno lustra do łazienki, sypialni, przedpokoju czy salonu powinno być każdorazowo poprzedzone uwzględnieniem trzech ważnych aspektów:

Kształt lustra – kwestię tą należy brać pod uwagę w zależności od stylu urządzenia konkretnego wnętrza oraz jego przeznaczenia. Kształt jest niezwykle istotny z punktu widzenia aranżacji całego pomieszczenia. Tak, jak sytuacja ma miejsce podczas wyboru mebli lub dodatków, identycznie wygląda w przypadku lustra do salonu, przedpokoju, łazienki, sypialni czy gabinetu – najważniejsze jest, aby pasowało ono do stylu wnętrza. Na początku zaleca się zwrócić uwagę, czy ma ono wisieć w poziomie, czy w pionie. Istotne jest tutaj zastosowanie lustra. Jeśli ma ono wisieć nad łóżkiem, toaletką czy nad komodą, najlepiej by wisiało w poziomie. Natomiast w przypadku umieszczenia go na drzwiach od szafy, warto wybrać lustro pionowe, które ukarze lepsze ujęcie całej sylwetki.

Rama lustra – w trakcie wyboru lustra nie można zapomnieć także o tym, aby jego rama komponowała się z pozostałymi meblami. W nowoczesnych, jasnych wnętrzach, często stosuje się jednokolorowe, minimalistyczne ramy. Coraz modniejsze są także lustra bez ram, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa i bardziej uporządkowana.

Kolor lustra – może on oddawać naturalny (prawdziwy) wygląd lub nieco go zniekształcać, lub polepszać. Gdy zależy nam na wiernym oddaniu wizerunku, należy wybrać lustra srebrne. Zwierciadła w innym kolorze, jak brąz czy grafit służą jedynie do dekoracji mebli i pomieszczeń.

Lampa nad lustro – czyli oświetlenie lustra

W przypadku oświetlenia lustra należy zastanowić się nad dwiema głównymi kwestiami: do czego będzie ono służyło i gdzie będzie wisiało. Lustra w łazience powinny być oświetlone dodatkowymi kinkietami, ze względu na istotę dokładności odbicia. W takim przypadku również bardzo dobrze sprawdzi się lampa nad lustro. Łazienkowe zwierciadła służą do bardzo wielu czynności, które wymagają precyzji, jak makijaż lub toaleta.

Istotne jest więc, aby lustro wybierane do garderoby, czy do łazienki było odpowiednich rozmiarów oraz by rama była jak najmniej wypukła, ponieważ nie powinna ona zasłaniać ani odbijać światła.

Next Post

Popularne rzeczowe prezenty ślubne - co wybrać?

Ślub to ważna uroczystość , z okazji której zwykle chcemy obdarować młodą parę w jakiś szczególny sposób. Choć nadal króluje pieniądz, to powoli wracamy do korzeni i kupujemy tradycyjne prezenty. Warto pogadać z młodymi, czego naprawdę potrzebują, lub do koperty dołączyć prezent-pamiątkę. Komplet ręczników, szlafrok i bilet do Spa Czasem […]
komplet ręczników