Zrób to sam – Renowacja lamp samochodowych

nww24

Bez wątpienia po kilku latach użytkowania samochodu nasze reflektory samochodowe nie będą już tak przezroczyste jak wcześniej. Klosze mogą być tak zmatowiałe, że nawet żarówka nie jest przez nie widoczna. Jazda z takimi reflektorami to nie tylko brak komfortu i dobrego widzenia, ale co najważniejsze, narażamy siebie i innych uczestników ruchu. Za remont lamp w wyspecjalizowanym warsztacie nie musimy płacić, ponieważ koszt odnowienia lampy to nawet kilkaset złotych, możemy to zrobić sami. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić wysokiej jakości zestaw do renowacji reflektorów samochodowych, zakasać rękawy i cieszyć się nowymi światłami po 3-4 godzinach. Zestawy naprawcze wysokiej jakości kupimy do 100 PLN, powinniśmy wiedzieć, że tylko dobre zestawy mają lakier odporny na promieniowanie UV.

Tańsze zestawy bez lakieru, zawierające w zestawie tylko pastę polerską i nabłyszczacz, odpuśćmy sobie, ponieważ napracujemy się, a efekt będzie krótkotrwały.
Do zakupionego zestawu kupmy jeszcze kilka sztuk wodnego papieru ściernego: 400, 800, 1500, 2000. Jeśli nasze lampy nie mają zbyt głębokich zadrapań, możemy pominąć papier 400.
Jeśli podczas całego procesu remontu zamierzamy przeprowadzić naprawy na samochodzie, musimy również zakupić benzynę ekstrakcyjną, aby odtłuścić lampę, i potrzebować będziemy taśmy malarskiej, aby okleić wszystko wokół lampy, chociaż wygodniej będzie zdemontować lampy .

Najpierw przygotujmy miskę czystej, letniej wody, w której można namoczyć papier ścierny.

W pierwszym etapie zaczynamy od najdrobniejszego papieru i przecieramy klosz równomiernie, aż uzyskamy jednolitą powierzchnię. Starajmy się szlifować równomiernie po całej powierzchni klosza, cały czas płucząc papier ścierny, do momentu, aż znikną zadrapania i niedoskonałości.

Po przeszlifowaniu z określoną gradacją przepłucz obficie lampę, zmień wodę na czystą i szlifuj kolejnymi gradacjami papieru dokładnie tak samo jak poprzednio.

Po oszlifowaniu lamp umyj je dokładnie i poczekaj, aż całkowicie wyschną. Nie martw się, że lampy staną się matowe po wyschnięciu.

Czyste i suche lampy należy umyć benzyną ekstrakcyjną miękką bawełnianą szmatką, starając się nie dotykać kloszy palcami.

Następnie, gdy benzyna odparuje, użyj lakieru podkładowego, starannie i równomiernie natryskujemy całą powierzchnię klosza. Natryskuj lakier z odległości nie mniejszej niż 30 cm, aby uniknąć zacieków. Po około 20 minutach przechodzimy do ostatniego etapu, jakim jest użycie lakieru odpornego na promieniowanie UV przeznaczonego do końcowego malowania. Używamy tej samej metody co przy lakierze podkładowym.

Po lakierowaniu musimy poczekać na utwardzenie lakieru, czas zależy od producenta i temperatury otoczenia i zwykle wynosi około godziny.

Po utwardzeniu lakieru na naszych lampach możemy przystąpić do ich montażu lub oderwać taśmy ochronne, jeśli lampy nie zostały zdemontowane.

Tak wygląda cały proces odnawiania reflektorów samochodu. Nie jest to trudne. Zdecydowanie możesz to zrobić samodzielnie. W kieszeni pozostaną setki złotych.

Next Post

Bezpieczna łazienka dla seniora – czyli jaka?

Dom to miejsce, w którym człowiek ma czuć się bezpiecznie. Jednak statystyki ukazują, iż aż 30% wypadków seniorów ma miejsce właśnie w domu. A jednym z najniebezpieczniejszych pomieszczeń w domu dla osoby starszej jest właśnie łazienka. Tak więc troszcząc się o piękno wnętrza, nie należy zapomnieć o zapewnieniu wszystkim domownikom […]