Rodzaje dachówki ceramicznej – jak wybrać?

nww24

Dachówka ceramiczna charakteryzuje się trwałością, energooszczędnością i bezpieczeństwem. Na uwagę zasługuje także jej elegancki, przyciągający uwagę wygląd. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dachówki i warto się z nimi zapoznać przed wyborem odpowiedniego modelu.

Dachówka ceramiczna – jak wybrać rodzaj do potrzeb i preferencji?

Dachówka ceramiczna może mieć różne właściwości oraz kształty, dzięki czemu pokrycie dachowe występuje w naszych domach, różni się między sobą. Jednym z najczęściej spotykanych rodzajów jest mnich mniszka, który powstaje z dwóch rodzajów dachówek. Można je rozróżnić po długości oraz korytkowym kształcie zwężającym się ku dołowi. W pierwszej kolejności dochodzi do układania „mniszków” (krawędzie muszą być zwrócone ku górze), a na nich trzeba położyć „mnichy”. Dachówka jest układana z wykorzystaniem łat albo specjalnych klamer, co przekłada się na wytrzymałość dachu. Ten rodzaj świetnie się prezentuje, co przekłada się na stosunkowo wysoką cenę.

Dachówka ceramiczna karpiówka to najstarszy z dostępnych na rynku modeli, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Na uwagę zasługują charakterystyczne ostre, owalne albo proste zakończenia. Dachówka jest prosta oraz wąska, a powierzchnie występują w formie gładkiej bądź żłobkowanej. Ten model jest uniwersalny i bardzo plastyczny. Karpiówkę można układać w łuskę oraz w koronkę.

Dachówka ceramiczna holenderka wygląda jak litera S, ale ciekawy wygląd to nie jedyna zaleta. Omawiany model jest niezwykle funkcjonalny, gdyż doskonale i bardzo szczelnie pokrywa dach, a także świetnie nadaje się do odprowadzania wody. W trakcie układania można zdecydować się na jeden spośród wielu dostępnych rozstawów.

Dachówka ceramiczna zakładkowa ma w górnej części bardzo charakterystyczne i łatwe do rozpoznania „zakładki”. Dzięki odpowiedniemu wyglądowi można bez trudu układać je jedna na drugiej. Dachówki wykorzystuje się również do uszczelniania połączeń.

Dachówka ceramiczna marsylka ma dwa wyżłobienia, dzięki którym nie sposób pomylić jej z żadnym innym rozmiarem.

Next Post

Kiedy wystąpić o podwyższenie alimentów?

Podwyższenie alimentów odbywa się z reguły raz na kilka lat. Do tej sytuacji dochodzi przede wszystkim, gdy warunki, które stanowią podstawę do zarządzenia wysokości alimentów uległy zmianie. Mowa o inflacji, zmianie miejsca zamieszkania, wyborze kosztownej szkoły, dodatkowych kursów i obozów albo utracie pracy. Wyższe alimenty – kiedy warto udać się […]
adwokat alimenty Łódź