Jaka dieta pomaga dbać o oczy?

nww24

Dla zdrowia naszych oczu ważne są różne czynniki. Wśród nich z pewnością można wymienić odpowiednią dietę. Część problemów ze wzrokiem wynika właśnie z braku określonych składników oraz witamin. Jak zatem należy urozmaicić dietę, by zadbać prawidłowo o swój wzrok?

W naszej diecie koniecznie powinien się pojawić chleb razowy. Zawiera on bowiem witaminy z grupy B, które wpływają na poprawną pracę nerwu wzrokowego. To z kolei ma wpływ na stan soczewki oraz siatkówki. Jeżeli brakuje w naszym organizmie tej witaminy, to odczuwamy pieczenie oraz swędzenie oczu.

Kolejnym istotnym elementem, który powinien pojawić się w naszej diecie są jagody. Jagody podobnie jak czerwone winogrona zawierają antocyjany zabezpieczające oczy przed wolnymi rodnikami. Regenerują również uszkodzone elementy oczu. Jagody powinny jeść szczególnie osoby, które mają problemy z widzeniem o zmroku oraz pracują sporo przy komputerze.

Równie istotne składniki zawiera szpinak. Znajdziemy w nim witaminę A oraz luteinę. Witamina jest bardzo ważna, gdyż czasem jej niedobór prowadzi nawet do utraty wzroku. Luteina chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, pomaga wzmacniać wzrok i chronić przed zmęczeniem.

W diecie powinny się znaleźć również orzechy włoskie. Zawierają one spore ilości cynku, który wzmacnia wzrok i zapobiega problem pojawiającym się z upływem wieku. Są zatem szczególnie polecane osobom starszym, ale też kobietą w ciąży i wegetarianom. Poza tym za mała ilość cynku w organizmie prowadzi do pojawienia się krótkowzroczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Dlaczego warto sięgać po kolendrę?

Kolendra to nie tylko wspaniała przyprawa, ale i naturalny lek, dzięki któremu będziemy mogli wspierać swój organizm w walce z licznymi przypadłościami. W jaki sposób można wykorzystać jej moc Aromatyczna kolendra już dawno stała się sojuszniczką wszystkich tych osób, którym życie utrudniają problemy z nieświeżym oddechem. Przyprawa ta świetnie odświeża, […]