Rozwód – potrzebna pomoc prawna

nww24

Różne statystyki wskazują, że coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. W życiu pojawiają się różne problemy i dla wielu osób rozwód wydaje się być najlepszym wyjściem z sytuacji. Jednak sam rozwód wcale nie musi być taki prosty. Na pewno będzie nam potrzebna pomoc prawna.

Co obejmuje pomoc prawna?

Kiedy zgłosimy się do radcy prawnego, musimy mu dokładnie przybliżyć wszystkie okoliczności naszej decyzji. Adwokat musi zebrać jak najwięcej informacji, by mógł nam pomóc. Będzie się to również wiązało z dostarczeniem mu różnych dokumentów. Pomoże nam on podejmować odpowiednie decyzje oraz działania. Na samym początku trzeba będzie przygotować pozew rozwodowy. Taki dokument musi spełniać określone wymagania – co do treści, oraz być zgodny z różnymi przepisami. Trzeba też określić jakie mamy oczekiwanie związane z rozprawą rozwodową. Niestety takie sprawy nie dotyczą tylko zakończenia małżeństwa. Często wiążą się choćby z podziałem majątku. Małżonków łączą wspólne kredyty, firmy czy nieruchomości i trzeba te sprawy odpowiednio uregulować. Trudne kwestie wiążą się też z sytuacją dzieci. W czasie rozprawy trzeba ustalić, które z rodziców się nimi zajmie, jak będą wyglądały ich kontakty z drugim rodzicem oraz należy zasądzić alimenty. I to właśnie adwokat przygotowuje nas do takiej sprawy i dba o nasze interesy.

Dlatego tak ważne jest, by korzystać z pomocy doświadczonego radcy prawnego. Warto pomyśleć o kancelarii, która specjalizuje się w prawie rodzinnym. Wtedy z pewnością uda się załatwić sprawę bez dodatkowych komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Nauka języka i rozterki z tym związane

Nauka języka obcego to dla wielu osób priorytet w szkolnictwie. Dziś rodzice posyłając dziecko do szkoły szczególnie zwracają uwagę na to jak wygląda oferta właśnie w kwestii nauki języka obcego. Sama możliwość nauki języka uległa zmianie i dziś oprócz angielskiego czy niemieckiego można znaleźć szkoły z językiem włoskim. Co jeśli […]