Kto przejmuje opiekę nad dzieckiem po rozwodzie?

nww24

Praktycznie zawsze ślub uznaje się za jeden z najważniejszych dni w życiu. Niestety czasami zdarza się sytuacja, w której małżeństwo bierze rozwód. Tak naprawdę przyczyn może być wiele – od niezgodności charakterów aż po zdrady.

Na jakiej podstawie są przyznaje władzę rodzicielską?

Wbrew pozorom cała sprawa rozwodowa nie jest łatwa do załatwienia, a ponadto trzeba wydać na nią sporo pieniędzy. Oczywiście zanim jeszcze podejmie się jakiekolwiek decyzję to warto wszystko dokładnie przemyśleć. W przypadku, gdy dane małżeństwo miało jakieś potomstwo to pozostaje jeszcze do rozwiązania kwestia z opieką nad dzieckiem. Warto wiedzieć o tym, że jest to w głównej mierze decyzja sądu i, jeśli organ orzekający stwierdzi, że nie może przydzielić opieki nad dzieckiem obojgu rodzicom to niestety jednemu z nich prawo to zostanie odebrane – pamiętajmy, że zawsze to dobro dziecka jest najważniejsze. Na sali sądowej również rozstrzygnie się to jakie konkretnie prawa mają rodzice wobec dziecka. Zastanówmy się teraz co w przypadku kiedy jest mowa o rodzeństwie, a rodzice biorą rozwód. Chyba tylko na pierwszy rzut oka sprawa ta wydaje się być skomplikowana, ponieważ jak się okazuje rodzeństwo powinno wychowywać się razem. Oczywiście nie może dojść do takiej sytuacji wtedy, gdy dobra poszczególnych dzieci wymaga innego rozstrzygnięcia.

Czy dzieci mają coś do powiedzenia?

Jeśli ktoś teraz zastanawia się czy w sądzie brane jest pod uwagę zdanie dziecka to warto wiedzieć o tym, iż sąd jak najbardziej może wysłuchać dziecka, jednak tylko wtedy, gdy stwierdzi, że jego stopień dojrzałości, rozwój umysłowy czy też stan zdrowia w pełni na to pozwalają. Oczywiście sąd po wysłuchaniu dziecka może przy rozstrzyganiu sprawy brać pod uwagę również jego życzenia. Na sam koniec dobrze jest jeszcze wspomnieć o tym, iż przed rozprawą można wybrać odpowiedniego specjalistą. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarce „adwokat sprawy rodzinne Łódź”, aby poradzić się w tej kwestii osoby, która ma zdecydowanie większe doświadczenie. Takiego adwokata możemy znaleźć w Internecie i będzie to chyba najłatwiejsza droga, gdyż właśnie tam mamy możliwość także przeczytania opinii na temat danej osoby – najlepiej wybierać tą, którą polecają inni klienci, ponieważ mamy wtedy pewność, że porada będzie prawidłowa i na odpowiednim poziomie. Jak zatem widać rozstrzygnięcie władzy rodzicielskiej wcale nie jest łatwe i często niezbędnych może być kilka spraw w sądzie.

Next Post

Czym jest biokominek? Wady i zalety tego urządzenia?

W obecnych czasach coraz popularniejsze staje się korzystanie z alternatyw dla tradycyjnego kominka, wśród których najczęściej wybierany jest biokominek. Wynika to przede wszystkim z dużej dostępności wielu rodzajów biokominków na rynku – w zależności od preferencji i posiadanego miejsca zdecydować się można na biokominek wiszący, do zabudowy, biokominek mały czy […]
biokominek mały