Ręcznik sportowy – jaki jest odpowiedni na siłownie?

nww24

Akcesoria na siłownie stanowią szeroką gamę produktów – jedne są bardziej, inne mniej potrzebne. Przeważnie kupowane są w sklepie jako gadżet lub po prostu dla poprawienia jakości i komfortu naszego treningu. Innym rodzajem akcesoriów są te niezbędne, do których zaliczany jest między innymi ręcznik sportowy. Nie bez powodu współczesne kluby fitness w trosce o swoich klientów wymagają od nich stosowania tego typu akcesoriów. Dlaczego warto stosować ręcznik sportowy na siłowni? Jaki rozmiar jest odpowiedni?

Dlaczego warto używać ręcznika na siłowni?

Do głównych przyczyn stosowania ręcznika na siłowni zaliczane są przede wszystkim komfort i higiena. Każdy kontakt z maszyną treningową (np. ławeczką do wyciskania) może okazać się nieprzyjemnym doznaniem braku dezynfekcji przez poprzedniego jej użytkownika – a dokładnie z jego potem pozostawionym na sprzęcie. Poza zdegustowaniem wynikłym z takiego doznania, taki kontakt może skutkować również krostami na karku bądź nawet plecach (zwłaszcza w przypadku stosowania gym wear, jak np. tank top), ponieważ poza nieprzyjemną wonią, pozostawiony pot jest również sporym siedliskiem bakterii. Gdyby osoba poprzedzająca nasze stanowisko zastosowała ręcznik sportowy, sytuacja wyglądałaby nieco inaczej. Być może jest to trudne do wyobrażenia, ale takie sytuacje w latach mniejszej popularności klubów fitness były dość częste. Obecnie na szczęście kluby są bardziej profesjonalne i dbają o higienę swoich klientów. Ręcznik sportowy należy położyć na każdy sprzęt, z którym następuje kontakt klatką piersiową lub plecami bądź czasem nawet czołem. Ręcznik sportowy może także służyć do wycierania potu z czoła i ciała w trakcie nie tylko intensywnych treningów na siłowni, ale i na sali sztuk walk, bądź przy bieganiu. Mały ręcznik jest bardzo lekki i z pewnością zmieści się nawet do saszetki podczas górskich spacerów.

Ręcznik sportowy – jaki rozmiar jest najbardziej odpowiedni?

Jak można zauważyć po użytkownikach siłowni, stosują oni ręczniki sportowe najróżniejszej wielkości. Nie jednokrotnie można spotkać osoby korzystające z dużych domowych ręczników, które niezbyt komponują się z wyglądem klubu nie tylko ze względu na zbyt duży gabaryt, ale i swój łazienkowy wygląd. Przykładowo ręczniki sklepu Poundout współpracującego z czołówką światową sportów siłowych i kulturystyki wraz z mistrzami i zawodnikami tych dyscyplin opracowali optymalny wymiar, jaki powinien mieć ręcznik sportowy, aby był on jednocześnie nie za duży, lekki i wystarczał do spełnienia niezbędnych wyzwań stawianych mu podczas treningu na siłowni – czyli pokrycie powierzchni maszyny, na której sportowiec obecnie trenuje, a zarazem niezajmowanie zbyt dużej ilości miejsca w torbie treningowej czy plecaku. Po wielu badaniach uznano, iż wymiar 70 x 35 cm jest poręczny i naprawdę optymalny na trening.

Ręcznik sportowy – jaki wybrać na trening na siłowni?

Już ustaliliśmy, iż najlepszym ręcznikiem na siłownie jest ten o wymiarach 70 x 35. Jednak to nie wszystko, czym powinien cechować się dobrej jakości ręcznik sportowy. Powinien on być szybkoschnący, jednak należy uważać podczas wyboru, gdyż wiele takich ręczników nie jest uniwersalnych. Przeważnie jak jest on szybkoschnący, to nie jest chłonny. Dobrym wyborem jest zakup ręcznika z mikrofibry, który jest lekki, schnie naprawdę szybko, ale chłonność niestety pozostawia wiele do życzenia – nie można nim nawet przetrzeć nim skóry. Innym ciekawym przykładem są ręczniki z bawełny frotte i poliestru. Ręcznik sportowy wykonany z takich materiałów jest bardzo lekki i uniwersalny, a jednocześnie szybkoschnący i chłonny.

Next Post

Sukienki – z jakich materiałów warto je szyć?

Wybór materiału do realizacji projektu często przysparza wielu wątpliwości i problemów. W związku z tym warto wiedzieć, jaki surowiec najlepiej sprawdzi się do uszycia swetra czy sukienki. Niezależnie od tego, czy krawiecka przygoda się dopiero zaczyna, czy pierwsze kroki zostały już wykonane i przyszedł czas na uszycie czegoś „na poważnie”, […]