Jak czyścić kryształy?

nww24

Dbając o to, żeby nasze wnętrze dobrze się prezentowało, ważne jest, żeby nasze kryształy były zawsze dobrze wyczyszczone. Jednak nie można ich czyścić jak zwykłego szkła. Dlatego pokażemy Ci, w jaki sposób można takie szkło czyścić.

Jakie są domowe sposoby czyszczenia kryształów?

Kryształowe naczynia prezentują się przepięknie. Niestety wszelkie zabrudzenia są na nich bardzo mocno widoczne, dlatego trzeba je regularnie czyścić. To najbardziej popularnych metod należy czyszczenie kryształów w zimnej wodzie, dodając do tego niewiele płynu do mycia naczyń. Bardzo ważne jest to, żeby uważać na temperaturę wody, w której myjemy nasze kryształy. Tego rodzaju szkło może pod wpływem wysokiej temperatury zacząć matowieć, co bardzo źle wpłynie na to, jak później będzie się ono prezentować.

Jeśli jednak jest już za późno, a nasze kryształy już zmatowiały, to zawsze pozostaje nam sposób na to, żeby przywrócić im blask. Niestety, uzyskanie takiego efekty, jakie miały na początku w takiej sytuacji jest już niemożliwe. Mimo to, matowe szklanki, kieliszki albo lampki można wyczyścić delikatną szmatką. Najpierw szmatkę musimy nawilżyć wodą, nakładając na nią później sol o bardzo drobnej strukturze. Tak przygotowaną szmatką, możemy starać się przywrócić naszym kryształom ich blask.

W jaki sposób czyścić żyrandole kryształowe?

Najprostszym sposobem na zabrudzone żyrandole kryształowe, jest środek przeznaczony specjalnie do ich czyszczenia. Pozwala on nie tylko zachować naturalny połysk, ale także nadaje mu dodatkowe blasku na kilka godzin po wyczyszczeniu. Dlatego, jeśli chcemy, żeby nasze pomieszczenie wywarło jeszcze większe wrażenie na gościach, wyczyśćmy żyrandol przed ich przyjściem. Bardzo ważne jest pamiętać, żeby czyszcząc żyrandole kryształowe, trzeba pod nimi rozłożyć cokolwiek, co zatrzyma uciekający płyn przed kontaktem z podłogą. Stosując specjalny płyn, nie musimy się jednak przejmować czyszczeniem. Wystarczy, że spryskamy żyrandol, a następnie odczekamy chwilę, aż środek zrobi swoje.

Jeśli jednak nie posiadamy takiego płynu, a musimy umyć nasz kryształowy żyrandol, to istnieje inna, bardziej czasochłonna metoda. Potrzebujemy ściereczki z mikrofibry i octu. Ściereczkę namaczamy lekko w wodzie, a potem dodajemy do niej niedużo octu. Później pozostaje nam cały żyrandol myć ręcznie. Pamiętajmy, że żyrandole kryształowe nie mogą być myte gorącą wodą.

Jak zadbać o to, żeby kryształy takie jak waza, były czyste od środka?

Nierzadkim problemem, z którym spotyka się wiele osób, jest czyszczenie waz. Tyczy się to przede wszystkim waz kryształowych, które są często delikatne, a ich strata mogłaby być dla właściciela bolesna. Niestety, kryształy tego typu bardzo często brudzą się od wewnątrz, co powoduje, że nie wyglądają tak dobrze, jak powinny. W tym wypadku istnieje bardzo skuteczna domowa metoda. Potrzebujemy tylko kilku ziemniaków, a dokładnie ich obierek. Sposób ten polega na tym, że do wazy albo karafki wyrzucamy obierki ziemniaków i zalewamy je wodą. Po odczekaniu kilkunastu minut wylewamy zawartość, a nieładny osad powinien zniknąć.

Inną metodą jest wykorzystanie soli kuchennej i octu. Sposób, w jaki to wykonujemy, jest jednak bardzo podobny do poprzedniego. Wsypujemy do naczynia sól, którą zalewamy octem. Po kilkudziesięciu minutach możemy zalać naczynie wodą, w celu wypłukania soli i octu. Metoda ta jest równie skuteczna, jak poprzednia. Z tego powodu, tylko od naszego upodobania i tego, co akurat mamy pod ręką należy decyzja, którą wybierzemy.

Dlatego, choć czyszczenie żyrandole kryształowe i inne przedmioty mogą wydawać się na pozór trudne do wyczyszczenia, to znając metody, damy sobie radę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że są to materiały bardzo delikatne i zanim zaczniemy je czyścić, musimy zapoznać się z kilkoma poradnikami na ten temat. W innym wypadku ryzykujemy, że pomimo wyczyszczenia naszych kryształów z brudów itp. stosując nieodpowiednie metody, spowodujemy, że nasze kryształy zmatowieją.

Next Post

Praktyczny poradnik savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne żyją, funkcjonują w społeczeństwie oraz nie wymagają specjalnego traktowania. Właściwe traktowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich powinno być poprzedzone zapoznaniem się z poradnikiem savoir vivre. Poniżej omówione zostaną podstawowe zasady. Jak zachowywać się w towarzystwie osoby niepełnosprawnej? Już na samym początku należy zaznaczyć, że fakt poruszania się […]