Cynk i magnez kiedy warto suplementować?

nww24

Wiele osób cierpi na niedobory różnych pierwiastków, co objawia się różnymi problemami zdrowotnymi lub złym stanem skóry, włosów i paznokci. Bardzo często zdarzają się na przykład niedobory cynku i magnezu. Czym mogą one skutkować? Kiedy warto zacząć suplementować te pierwiastki?

Kiedy wskazane jest przyjmowanie cynku i magnezu?

Lekarze wskazują, że te dwa pierwiastki przyjmuje się głównie w celu zachowania zdrowej i ładnej skóry, jak również włosów i mocniejszych paznokci. Wspierają również zdrowie i moc kości, jak również układ nerwowy. Najczęściej pacjentom poleca się preparaty, w skład których wchodzą te dwa pierwiastki i witamina B6. Zadaniem cynku jest głównie dbanie o zdrowie skóry, włosów i paznokci. Ma on też wpływ na zdrowie kości. Poza tym, cynk jest pierwiastkiem, który bierze udział w podziale komórek, pomaga w utrzymaniu płodności, poprawia funkcje poznawcze i wspomaga właściwą syntezę białka. Magnez natomiast wspiera głównie układ nerwowy, poprawia funkcje psychologiczne. Poza tym, realnie wpływa na obniżenie uczucia ciągłego zmęczenia oraz znużenia. Magnez pełni również rolę w utrzymywaniu równowagi elektrolitowej organizmu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre z objawów, które zaczynają im doskwierać, wynika właśnie z braku tych dwóch kluczowych pierwiastków w organizmie.

Preparaty z cynkiem i magnezem – dla duszy i ciała

Właściwym zachowaniem jest zwykle wykonanie badań, które mają stwierdzić, jaki jest poziom pierwiastków w krwi. Ich przedawkowanie nie jest bowiem niczym korzystnym dla organizmu, a może okazać się nawet niebezpieczne. Większość osób potrzebuje jednak suplementacji i najchętniej wybierają w tym celu preparaty multiwitaminowe o bogatszym składzie, aby przyjmować tylko jedną tabletkę w ciągu dnia. Szukając ciekawych propozycji wpisz w Google suplementy Hubert Czerniak i sprawdź ofertę tych suplementów. Cynk znajdujący się w takim preparacie na pewno wpłynie korzystnie na skórę i jej zdrowie. Nie powinny pojawiać się wypryski i inne zmiany, ponieważ działa antybakteryjnie. Dodatkowo, magnez sprawi, że przestaną pojawiać się skurcze mięśni, znikną mimowolne ruchy gałek ocznych, a przede wszystkim – zmęczenie. Dzięki suplementacji magnezu nie trzeba obawiać się na przykład przesilenia wiosennego, ponieważ znacznie łatwiej jest organizmowi znieść zmiany pogodowe i skoki ciśnienia. Wiele osób przyjmuje również magnez w okresie intensywnej nauki, ponieważ bardzo korzystnie wpływa na skupienie i funkcje poznawcze mózgu. Na pewno warto polecić taki suplement studentom i uczniom, ale też osobom pracującym umysłowo.

Next Post

Przyczepa kempingowa, czy kamper - co wynająć na wakacje 2021

Choć wygląda na to, że zamknięcie hoteli mamy za sobą, to jednak prawdopodobnie będą one mogły działać w bardzo ograniczonym zakresie. Z tego powodu wiele osób zdecyduje się uniezależnić swoje wakacje od obostrzeń rządu. Podpowiadamy na co lepiej postawić – kamper, czy przyczepę kempingową? Przyczepa kempingowa – opcja tańsza, ale […]
zbiornik na wodę do przyczepy kempingowej