Przyczepa kempingowa, czy kamper – co wynająć na wakacje 2021

nww24

Choć wygląda na to, że zamknięcie hoteli mamy za sobą, to jednak prawdopodobnie będą one mogły działać w bardzo ograniczonym zakresie. Z tego powodu wiele osób zdecyduje się uniezależnić swoje wakacje od obostrzeń rządu. Podpowiadamy na co lepiej postawić – kamper, czy przyczepę kempingową?

Przyczepa kempingowa – opcja tańsza, ale wymaga odpowiedniego auta

Przyczepa kempingowa, w porównaniu z kamperem oferującym ten sam standard wyposażenia, zwykle będzie opcją tańszą. Dla wynajmującego niższe jej ubezpieczenie, a także kosztty ewentualnych napraw i konserwacji. Dla najemcy przyczepa, to z jednej strony wygoda, bo po można ją zostawić na kampingu, a autem poruszać się niezależnie po okolicznych miejscowościach, co obniża koszty paliwa. Z drugiej strony auto, którym zamierzmy ciągnąć przyczepę musi mieć masę umożliwiającą takie działanie. Dodatkowo cały zestaw nie może przekraczać 3,5 tony, chyba że posiadasz kategorię prawa jazdy B+E.

Kamper – opcjach dla tych często się przemieszczających

Kamper to tak naprawdę auto połączone z małym mieszkaniem. W wynajmie jest to zwykle opcja droższa, ale jeżeli decydujemy się nocować na kampingach, to część z nich ma oddzielną stawkę za wjazd przyczepą, a drugą za auto, więc tu może nam się udać zaoszczędzić, bo kamper to zawsze jedna opłata. Kampery są też świetną opcją dla mniej doświadczonych kierowców, którym prowadzenie auta z przyczepą może przysporzyć sporo trudności. Takie auto to też lepszy wybór dla osób, które nie planują zatrzymywać się w jednym miejscu, a dużą część czasu spędzać w podróży.

Zbiornik na wodę do przyczepy kempingowej to już standard

Wiele osób kampery kojarzy z tą bardziej luksusową opcją, w której dostępnych jest więcej udogodnień. Wszystko przez to, że na Polskich kampingach jeszcze do niedawna królowały dość leciwe przyczepy, na czele z kultową niewiadówką. Jedyne co właściwe miały do zaoferowania to zadaszone miejsce do spania, któremu wiatr i deszcz nie straszne. Obecnie zbiornik na wodę do przyczepy kampingowej i łazienka są w standardzie. Dostęp do bieżącej wody znacząco podnosi komfort użytkowania przyczepy, bo bez problemu możemy się wykąpać, czy umyć naczynia. Najnowsze modele mają zbiornik na wodę do przyczepy kempingowej z wbudowanymi filtrami dzięki czemu możemy korzystać z tej wody również do celów spożywczych, a także zbierać wodę deszczową, co zaoszczędzi nie tylko pieniądze, ale i czas na uzupełnianie zapasów.

Next Post

Jak dobrać lustra do wnętrza?

Lustro nie tylko jest doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia i uzupełnieniem jego wystroju, ale również optycznie powiększa wnętrze. Aby jednak lustro spełniło swoje najważniejsze funkcje, powinno zostać wybrane w oparciu o pewne kryteria. Jakie lustro będzie najlepiej komponowało się w danym pomieszczeniu oraz czy lampa nad lustro to dobre rozwiązanie? Czym […]
lampa-nad-lustro